Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

DSC 02434У рамках Всеукраїнського тижня права  9 грудня працівники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області спільно з Головним територіальним управлінням юстиції провели зустріч із учнівським колективом ДНЗ "ЦПТО №1 м.Вінниці". Основна мета зустрічі – підвищення рівня правової культури учнів, у тому числі ознайомлення з аспектами роботи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна правова допомога це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.

Система безоплатної правової допомоги в Україні включає: Координаційний центр (м. Київ); регіональні центр (в кожній області); місцеві центри (в містах – 100 центрів на всю країну), які мають відділи «Бюро правової допомоги» (в кожному місті, та більшості селищ міського типу).

DSC 0214

DSC 0236

DSC 0225

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області (розташований - м. Вінниця, вул. Пирогова, 82) забезпечує надання правової допомоги особам, відповідно до Закону України "Про безоплатну правову допомогу", а саме:

- особам, до яких застосовано адміністративне затримання;

- особам, до яких застосовано адміністративний арешт;

- особам, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими, або стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

- особам, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі.

Повідомлення про затримання осіб приймаються та обробляються уповноваженою службовою особою Центру з надання допомоги цілодобово: (0432) 68 33 77.

Як залучити захисника під час затримання?

Представник правоохоронного органу, що здійснив затримання, зобов’язаний невідкладно повідомити про цей факт центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який протягом 2-х годин забезпечує прибуття захисника. Також, затримана особа або її родич чи близька людина, має право самостійно зателефонувати до центру та повідомити про даний факт: хто, де, коли, на яких підставах і кого затримав.

Особа вважається затриманою не з моменту, коли складено протокол про затримання за підозрою у вчинення злочину, а тоді, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщені, визначену уповноваженою службовою особою (ст. 209 КПК). Необхідно запитати час фактичного затримання, вимагати його фіксації у протоколі затримання і проінформувати про це адвоката.

Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги надають правову допомогу у цивільних та адміністративних стравах і на Вінниччині розташовані:

  • м. Вінниця, вул. Порика, 29, тел. (0432) 56-01-80;
  • м. Гайсин, вул. Івана Франка, 28А, тел. (04334) 2-01-00;
  • м. Козятин, пров. Кондрацького, 1а, тел. (04342) 2-00-17;
  • смт Томашпіль, площа Тараса Шевченка, 6, (04348) 2-11-72.

Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на безоплатну вторинну правову допомогу у цивільних та адміністративних справах мають:

1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (на всі види правових послуг: захист, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру);

2) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї (на всі види правових послуг: захист, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру);

3) особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" (на всі види правових послуг: захист, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру, до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця);

4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань (на всі види правових послуг, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом);

5) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (в частині здійснення представництва інтересів осіб  в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру,  протягом розгляду справи в суді);

6) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку (в частині здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державнихорганах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру,  протягом розгляду справи в суді).

7) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України (в частині здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру, стосовно питань, пов’язаних з реабілітацією).

Як залучити захисника в цивільній чи адміністративній справі?

1. Зателефонувати до найближчого центру правової допомоги або до операторів гарячої лінії безоплатної правової допомоги.

2. Проконсультуватися з центром правової допомоги щодо права на правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та необхідних документів,які треба взяти з собою для попередньої консультації.

3. Скласти письмове звернення про надання безоплатної правової допомоги.

4. Подати документи разом із зверненням.

Бюро правової допомоги - сьогодні на Вінниччині відкрито 26 бюро правової допомоги, які насамперед виконують функції правопросвітництва та надання первинної правової допомоги, що включає активне поширення правової інформації та забезпечення доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад. А  соціально незахищеним категоріям громадян у бюро правової допомоги надають і безоплатну вторинну правову допомогу, що включає складення процесуальних документів та представництво інтересів громадян в суді та перед іншими особами. Крім цього, у бюро  правової допомоги громадяни мають доступ до усіх електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Всі правові послуги у Бюро надаються кваліфікованими юристами та адвокатами, вони є безкоштовними для громадян. Адреси бюро правової допомоги можна переглянути за посиланням: http://vinnytsya.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/1-veresnia-na-vinnychchyni-rozpochnut-svoiu-robotu-26-biuro-pravovoi-dopomohy.

Додаткову інформацію можна отримати зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).