„Щоб уміти по-справжньому, по-чоловічому любити, треба бути людиною сильної волі. Це, звичайно, потрібно однаковою мірою і дівчинці й хлопчикові, але чоловіча вірність і чоловіча любов – це далеко не одне й те ж, що вірність і любов жінки”

В. Сухомлинський

 Основною метою факультативу є формування психологічної готовності юнаків та дівчат до шлюбу. Завдання курсу: підвищення відповідальності молоді перед сімейним життям; формування та соціальної престижності батьківства і материнства; ознайомлення старшокласників з психогігієною статевого життя, типовими проблемами подружнього життя; пропаганда здорового способу життя; висвітлення питань найбільш раціонального ведення господарства, ефективної та економічної організації бюджету сім'ї.

Також програма факультативу «Етика і психологія сімейного життя» має на меті допомогти учням  обрати гідні життєві цілі та мрії, заохотити поведінку, яка сприятиме здійсненню найкращих прагнень юнацтва, показуючи, за допомогою чого можуть збутися його мрії, та попереджати про небезпеки, що можуть ці мрії зруйнувати.

Програма факультативу адресована для юнаків та дівчат віком 15-17 років. Бажано, щоб учні вже досягли того рівня зрілості, коли вони при зустрічі з потенційно деструктивними моделями поведінки здатні свідомо їх уникати. Важливо, щоб учні могли прийняти обґрунтоване рішення про відмову від знайомства з негативними проявами раніше, ніж вони з цими проблемами зіткнуться.


Метою курсу "Правознавство" є вивчення загальних закономірностей виникнення, розвитку і функціонування держави і права, розгляд основних понять юриспруденції. Курс охоплює такі важливі й актуальні питання як законність і правопорядок, правопорушення і юридична відповідальність, правова дисципліна і правова культура. У рамках курсу простежується історія розвитку української державності, розглядаються проблеми розбудови демократичної, правової держави в Україні. Також розглядаються окремі галузі права України та найважливіші нормативні акти чинного законодавства, вивчається зміст Конституції України, її найважливіші положення щодо закріплення основ державного та суспільного ладу України.