БІЛЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ СОТНІ ПРАЦІВНИКІВ ПТНЗ УКРАЇНИ ПЕРЕКРИЛИ ВУЛИЦЮ ГРУШЕВСЬКОГО: МІТИНГУЮТЬ НА ПІДТРИМКУ ПРОФТЕХОСВІТИ
- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Домашня сторінка
-
Опубліковано: 29 січня 2016
-
Перегляди: 1058
Мітингувальники тримають у руках плакати: "Підніміть учителя з колін", "Припиніть голодомор профетхосвіти", "Без профтехосвіти немає європейського майбутнього України", "Не дамо руйнувати профтехосвіту", "Припиніть голодомор профтехосвіти!", "Фінансування ПТО — обов'язок держави!", "Ні! Евтаназії профтехосвіти".
Так мітингарі висловлюють протест проти знищення системи ПТО, що загрожує галузі у зв’язку з ухваленням Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», через децентралізацію фінансуватись галузь повинна з місцевих бюджетів.
Ситуацію, в прямому ефірі NewsOne, прокоментував заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
– Насамперед вимоги є правильними, – одразу зазначив Павло Хобзей. І міністерство їх поділяє. Адже не можна передавати фінансування ПТО на міста обласного значення. Наша позиція, яка відповідає концепції децентралізації і проектам законів, що є зараз у парламенті, – професійна освіта повинна фінансуватись на обласному рівні, – наголосив заступник міністра освіти і науки.
А також, як зауважив Павло Хобзей, законодавці, коли приймали бюджет, не дали жодного ресурсу, тобто фінансування ПТО мало здійснюватись із власних доходів міста. Безумовно, частина міст не має такого ресурсу, тож відмовилась фінансувати цю освітню галузь. Тому на сьогодні в 50 училищах не відкрито фінансування. А це означає, що немає ні зарплат, ні стипендій, ні харчування.
– Щоб вирішити цю проблему, яка пов’язана із законом, було проведено урядом і Комітетом ВР з питань науки і освіти низку нарад. Ми вже два тижні шукаємо, як розв’язати це питання. Сьогодні вранці голова комітету Лілія Гриневич мала зареєструвати закон щодо змін до закону про бюджет і до бюджетного кодексу. Документ передбачає три речі: передача фінансування ПТО до областей; на кожного учня, який не має середньої освіти, буде надана освітня субвенція, як це надається школам; субвенція буде надана також і на підготовку робітничих кадрів.
26 листопада 2015 року заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей в ефірі "5 каналу" заявив, що МОН не знайшло балансу між різними групами щодо освітнього законопроекту. Нагадаємо, в законі про державний бюджет на 2016 рік фінансування професійно-технічної освіти передано на місцевий рівень.
Відео і фото репортаж з місця подій.