Міжнародний день ювеліра
- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Домашня сторінка
-
Опубліковано: 28 січня 2016
-
Перегляди: 911
31 січня професійне свято всіх ювелірів – людей, що перетворюють наше життя в красиву казку. Це і наше свято – адже в Центрі професійно-технічної освіти №1 юнаки та дівчата навчаються цій професії (це групи №24 та №25), освоюють прийоми виготовлення ювелірних прикрас та вчаться закріплювати в них камені. Тому хочеться з великим задоволення привітати наших учнів і їх наставників з професійним святом та побажати, щоб їх творіння приносили всім щиру радість і відбивалися в житті шматочками щастя!
Дорогоцінні камені і метали подобаються всім: навіть люди, які не прагнуть прикрашати себе ними, залюбки милуються їх чистим блиском, сяйвом і красою – байдужих тут знайти важко. Золото й камені прекрасні самі по собі, але відкрити людям їх досконалу красу в повній мірі може лише справжній майстер – чарівник-ювелір. Він відчуває їх «душу» - в його руках вони стають унікальним твором мистецтва.
Робота ювеліра неймовірна для звичайної людини: спробуйте розглянути під лупою золотий ланцюжок – можна буде побачити, що його ланки мають красиву звивисту форму, та ще й вкриті візерунками і різьбленням – зробити це може тільки справжній чарівник, і не випадково найтоншу й складну роботу люди здавна називають ювелірною
Ювелір виготовляє і обробляє ювелірні та художні вироби з дорогоцінних і кольорових металів зі вставками з дорогоцінних і напівдорогоцінних каменів за малюнками, кресленнями і моделями, гравіює і чеканить вироби.
Професія ювеліра необізнаним людям здається надзвичайно романтичною, причетною до таїнства створення дорогоцінних прикрас. Насправді ж, ювелір не настільки художник, що творить в тиші свого кабінету, наскільки майстер, наділений унікальними здібностями. Справжні ювеліри — люди неабиякого таланту. Вони одночасно і дизайнери, що створюють ескізи майбутніх витворів мистецтва, і ремісники високої кваліфікації, здатні втілити свої творчі задуми в життя.
Серед рис, притаманних людині, що вирішила присвятити себе цій цікавій професії, в першу чергу, слід вказати: художній смак, хороший окомір, відмінну координацію кистей і пальців рук, акуратність, посидючість і уміння концентруватися. Недаремно ж ми говоримо про складну, точну роботу – «ювелірна». Щонайменша помилка — і дорога прикраса може «загинути», тому ювелір практично не має права на помилку.
Робочий стіл фахівця заставлений неймовірною кількістю всіляких інструментів і пристосувань, причому часто фахівець сам їх придумує і виготовляє. Йому необхідні різні напилки, лобзики, штихелі, чекани, лупи, паяльники, бормашина тощо.
Ювелір повинен знати багато: технічні і художні вимоги до виробів, властивості матеріалів, правила читання креслень, способи виготовлення заготовок і деталей із зливків, прийоми гравіювання, чеканки, полірування, види орнаментів, виготовлення необхідного інструменту. У цьому виробництві використовують останні досягнення науки. Щоб працювати на світовому рівні, фахівець зобов'язаний бути високоосвіченою людиною.
Але на швидкий успіх, навіть при неабиякому таланті і найкращій освіті, розраховувати не доводиться — майстер заробляє собі ім'я десятиліттями наполегливої праці. Тому хочеться, щоб наші учні стали найкращими спеціалістами в своїй галузі, щоб мов птахи, вилітали з їх умілих рук твори мистецтва і множилося особисте щастя!