Сучасні учні люблять спілкування, танці й мобільні телефони, проте не люблять спорт.
- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Домашня сторінка
-
Опубліковано: 17 грудня 2015
-
Перегляди: 3627
Сучасні учні люблять спілкування, танці й мобільні телефони, проте не люблять спорт, культуру й добрі справи.
Завдяки результатам соціологічного дослідження «Стан і причини здоров’я українських підлітків», проведеного дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), видання «Коментарі» наводить таємниці спілкування сучасного підлітка з однолітками.
Українські підлітки досить товариські. Лише 8% дітей віком від 11 до 17 років стверджують, що в них немає друзів. Цікаво, що дослідження спростовує стереотип про надмірну товариськість слабкої статі — 78% хлопчиків проти 66% дівчаток постійно спілкуються з трьома й більше друзями своєї статі. При цьому дівчатка відрізняються більшою постійністю — у кожної третьої учениці є всього одна-дві подруги, тоді як довірити свої проблеми й радощі настільки маленькому колу спілкування згодний лише кожен четвертий учень.
Кожен десятий підліток стверджує, що не проводить вечори з друзями, воліючи бачитися з ними після занять або просто вдень. Природно, чим старшою стає дитина, тим активнішим у неї робиться вечірнє життя. Кожний п’ятий шестикласник запевняє, що не зустрічається з друзями після заходу сонця. Після закінчення школи таких дітей стає всього 6%.
В Україні для «вечірнього життя» більш відкриті хлопці. Кожен третій випускник зустрічається з друзями щодня. Тоді як дівчатка воліють бачитися зі своїми друзями в основному 2-3 рази в тиждень. Саме такої кількості часу для спілкування цілком достатньо більш ніж половині шкільних випускниць.
У вільний від навчання час український учні воліють гуляти з друзями на вулиці (73%), спілкуватися «віч-на-віч» (65%) або слухати музику (59%). При цьому більшою любов’ю до розмов наодинці й спільному прослуховуванню музики відрізняються старшокласниці — у середньому на 10% дівчата випереджають хлопців у цьому способі проведення колективного дозвілля.
Близько 40% підлітків хоча б раз у тиждень збираються для того, щоб разом пограти в комп’ютерні ігри або ж «відірватися» на дискотеці. Природно, комп’ютерну розвагу вибирають молодші підлітки. Про це «зізнався» кожен третій учень 6-8 класів. Старші школярі віддають перевагу «спілкуванню» з друзями на танмайданчику — кожен другий випускник школи любить хоча б раз у тиждень «відірватися» з компанією на дискотеці.
Цікаво, що третя частина старшокласників і студентів хоча б раз у тиждень займається тим, що нічого не робить, а просто «зависає з друзями». Парадоксально, але чим молодша дитина, тим більше насичене її дозвілля. Майже половина (46%) шестикласників і третя частина восьмикласників ніколи не «висить» із друзями.
Як відзначають експерти ЮНІСЕФ, несвідоме дозвілля найбільше небезпечне для несформованої дитячої психіки. Адже в пошуках «забивання» хоч чимось вільного часу, підлітки найчастіше звертаються до шкідливих способів: алкоголю, паління й, рідше, наркотиків. Результати дослідження саме підтверджують цю тенденцію. Кожен третій студент у вільний час хоча б раз у тиждень у компанії випиває алкоголь.
Сучасні підлітки не люблять займатися спортом і культурно розвиватися.
Спільне заняття спортом (їзда на велосипеді, роликах, скейтах та ін. теж вважається спортом) цікавить лише 41% підлітків. Причому юних жінок таке дозвілля взагалі мало цікавить — кількість хлопців, які активно проводили час, на 25% більше, ніж дівчат.
Підлітки не те що не займаються спортом, але навіть, не замислюється про це, хоча спорт є прекрасним способом тримати себе у формі і зберігати міцне здоров’я. А от який вид спорту вибрати, вирішувати вам. Ось, наприклад, наш учень Зелінський Владислав вибрав для себе тайський бокс. Як каже Владислав: «- Для мене це як життя, я займаюсь вже 6 місяців, відчуваю покращення свого здоров’я, став організованим. Мені це дуже подобається.»
За матеріалами vidomosti-ua.com