Галерея професій
- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Події в Центрі
-
Опубліковано: 09 листопада 2016
-
Перегляди: 5753
Професія «Ювелір - монтувальник, ювелір - закріпник»
Ювелірна справа відома з часів глибокої давнини. Людина, зустрівши на своєму шляху золото, була зачарована його красою, вражена здатністю в будь-яких умовах зберігати сонячний колір і блиск, легко піддаватися обробці; використавши ці дивовижні якості металу у поєднанні з гармонією ліній і форм, створила один з неповторних видів народної художньої творчості. З давніх - давен до наших часів доходять вироби з золота, срібла, бронзи, які виготовляли майстри всього світу. Від Єгипетських фараонів до майстрів Середньовічної Венеції ювелірні вироби сповіщають нас, що цей напрямок діяльності безмежний. Вкладаючи душу і маючи «золоті» руки давні майстри оздоблювали царські та королівські корони, дороге вбрання, зброю та прикраси. І сьогодні людство нагально потребує цієї професії, використовуючи навички від оздоблення годинників до приборів космічного призначення.
І саме цю чудову професію освоюють в нашому Центрі. На уроках теоретичного і виробничого навчання учні вчаться виготовляти обручки та каблучки, персні та сережки, підвіски, браслети, ланцюжки та багато, багато різних ювелірних прикрас. Не завжди все виходить, але юнаки та дівчати стараються, і навіть, створюють вироби на замовлення своїх товаришів.
Професія «Столяр будівельний, паркетник»
Не менш прекрасною є професія столяра. Обробка деревини – теж одне з найдавніших ремесел, опанованих людиною. Майже усі матеріальні речі, які оточували людину, виготовляли із дерева.
Жодна будова не може обійтись без столяра. Від його уміння, професійних навиків, естетичного смаку залежить вигляд будинку чи приміщення. В нашій майстерні під керівництвом майстрів виробничого навчання вчаться виготовляти меблі, виконувати монтажні роботи по встановленню столярних виробів, укладати підлоги із ламінату, паркету і лінолеуму, виконувати остіклення вікон. Ніякий ремонт в Центрі не обходиться без столярів. І учням приємно бачити, що навчальний заклад прикрашається, і з кожним роком виглядає все краще та краще завдяки їхній праці.
Професія «Верстатник широкого профілю»
Якби верстати вміли говорити,
То, мабуть, Вам вони б розповіли,
Що їм життя дають робочі руки,
І руки ці пошану здобули.
Важливу виконує роботу,
Фрезерувальник, шліфувальник, токар.
Їх руки роблять добру справу –
Деталі, щоб машини працювали.
У житті кожної людини є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі за покликанням, тобто професію.
Вибір професії недаремно називають другим народження людини. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить, і щастя людини. Саме таку цікаву й завжди потрібну професію для великих і малих підприємств здобувають учні Центру.
Професія «Кухар; кондитер»
Бути кухарем – престижно!
Кондитером – дивовижно!
Творчість рук, спокій сердець –
нашим витворам вінець.
Політ фантазії та думок
Піднімає всіх на крок Професійності!
Успішних людей поважають і цінують їх думку.
Та успіх – постійна робота!
Напевно, в шістнадцять років обираючи професію, до кінця й не розумієш на скільки важливий крок робиш. Одні бояться помилитися, інші прислухаються до поради батьків, а хтось стоїть перед важливим кроком - кроком у нове майбутнє, яке сповнене безмежних мрій і можливостей. І кожен обирає сам скористатись цими можливостями, чи залишити їх на межі мрій. Є три речі, що не повертаються назад: час, слово і можливості. За роки проведені у стінах ДНЗ «ЦПТО №1 м.Вінниці» та здобуваючи професію кухаря, кондитера учні з користю проводять час, вивчають не одне мудре слово, та в міру користуються можливостями.
За період навчання учні здобувають не лише професійні навички, майстерність та захоплення кулінарною справою, а й намагалися виховати в собі почуття любові, милосердя, доброти до людей, розуміння своєї причетності до усіх подій, що відбуваються у житті.
«Професія, яку обрала дуже цікава, творча та потрібна, а головне актуальна, - ділиться одна з учениць ДНЗ «ЦПТО №1 м.Вінниці» – Ольхова Вікторія. - Мрія мого дитинства збулася тут, у Центрі. Мистецтву приготування смачних страв треба вчитися, адже наскільки складно і відповідально бути кухарем. А яке ж свято без смачних солодощів і кондитерських вишукувань? Кондитерські вироби люблять не тільки діти, всім людям подобається, якщо шматочок тістечка тане в роті. Бачили, як осяває усмішкою обличчя людини, коли вона їсть торт? Знаєте, як допомагає пережити неприємності смачна, рум’яна і апетитна булочка? Я рада, що зможу доставляти людям задоволення, що зможу їх смачно годувати і балувати солодощами. Я вважаю свою професію кухаря , кондитера найгуманнішої і головною професією у світі».
У світі багато знаменитих кондитерів і кухарів. Але годують основну кількість людей звичайні кухарі та кондитери. Хочеться, щоб всі люди могли їсти смачні страви і радіти життю.
Професія «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр»
«Бог дає людині не те, що вона хоче, а те що їй потрібно.
Тому не питай “за що?”, а подумай “для чого?” »
(Зігмунд Фрейд)
Є на планеті дороге кожному серцю місце – це його дім. А наш дім – це наш Центр. Кожного ранку, мов крихітні гомінливі струмочки, вливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди учні. І так багато років.
Професійно важливими якостями лицювальника-плиточника є: яскраве уявлення, образне мислення, наочно-образна і зорова пам'ять, концентрація і розподіл уваги.
Професія будівельника важка та потребує особливого ставлення до її опанування. Оздоблювач – це не тільки каміння, плитка, фарба, розчинники, пил, але це ще й прекрасна казка, коли з груди матеріалу, з’являється будинок, кімната, усміхається пофарбованим проміннячком вікно.
Хлопці та дівчата стараються якнайкраще опанувати цією професією, щоб життя робити кращим. І в цьому їм допомагають майстри виробничого навчання, які не тільки навчають премудростям професії, але й вміло «прищеплюють» любов до праці будівельника. Адже вони чудово розуміють, що все те добре і корисне, що отримали під час навчання знадобиться їм в подальшому житті, щоб стати дійсно справжніми спеціалістами.
Професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»
Перші слова, які сказав Бог, починаючи творити світ з «нічого», були: «Хай буде світло!» Як люблять говорити самі електромонтери, саме тому їх професія - найдавніша з усіх. Насправді історія розвитку цього технічного спрямування нараховує трохи більше 100 років. Але зате яким славним і стрімким був цей розвиток!
З кожним роком електромонтери стають все більш затребувані в сучасному суспільстві.Ось таку потрібну професію здобувають учні Центру.
Прийшовши на навчання в ДНЗ «ЦПТО №1 м.Вінниці», учні крок за кроком засвоюють спецпредмети. З кожним заняттям виробничого навчання все більше і більше проявляли зацікавленість до своєї спеціальності.
Професія «Слюсар - ремонтник; слюсар з ремонту автомобілів»
Професія слюсар - ремонтник; слюсар з ремонту автомобілів завжди була є і буде потрібною в різних галузях народного господарства. Час диктує моду на одяг і авто, книги і естрадних співаків. Навіть професії і ті входять і виходять з моди. Незмінним залишається лише попит на професіонала, Майстра з великої літери, як в народі з шаною говорять про людей, неперевершених в своїй справі.
"Кожна людина народжується для якогось діла," – говорив Е.Хіменгуей. Тільки треба прислухатися до свого серця і раз і назавжди вибрати не «престижну» професію, а улюблену справу, міркуючи про майбутнє працевлаштування, потребу на ринку праці.
Руссу Владислав розповідає: « При виборі професії я користувався як власними бажаннями, інтересами, так і тим, чи зможе моя майбутня робота забезпечити мене матеріально. Я вважаю, що автослюсарі заробляють непогано. Я навіть планую створити свою фірму по ремонту автомобілів. Я знаю, що не все відразу в мене вийде, але я буду старатись. Бог кожну людину наділив якимось здібностями. Адже наше завдання – правильно обрати вид діяльності, щоб ці здібності застосувати в повній мірі та принести користь собі і людям».
Дана професія вимагає не лише глибокого розуміння конструкції автомобілів, але і вміння самостійно оцінити новий механізм чи систему, відремонтувати й обслужити. Саме цими всіма знаннями та навичками учні групи успішно оволоділи протягом навчання, а допомагав їм у цьому – висококваліфіковані фахівці, майстри виробничого навчання.
Взагалі навчанням в Центрі учні задоволені: вони стають дорослішими, досвідченішими, отримують гарні професії, які дадуть їм можливість забезпечити себе, знаходять багато друзів. І за це вони вдячні своїм наставникам та всьому педагогічному колективу.
Кожен викладач та майстер виробничого навчання вірить у те, що через кілька років учні, оглядаючись на своє життя скажуть: “Я не помилився у виборі професії».Хай вибір професії не буде помилковим і принесе не тільки успіх, а й щастя, задоволення й духовний розвиток.
Перістяк Н.С. - викладач