Технічна творчість
- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Домашня сторінка
-
Опубліковано: 07 червня 2016
-
Перегляди: 1327
Якщо спитати майбутніх працедавців наших випускників про те, яких би вони хотіли бачити своїх працівників - звичайно ж частина з них відповіла б, що робітник повинен бути кваліфікований, правильно виконувати технологічні процеси, виготовляти якісну продукцію. Але, на наше здивування, більше половини ці якості поставили б на друге місце, а основним критерієм працівника для них є вміння технічно, креативно мислити, вирішувати нестандартні виробничі ситуації, вміти пристосовуватися до швидких змін в сучасних технологіях.Тому завданням для нашого Центру є не тільки вивчити грамотного робітника, а й посприяти розвитку його креативного мислення, технічної творчості. Ця умова була поставлена і перед викладачами при проведенні уроків, і перед майстрами виробничого навчання. Звичайно, не всі діти мають талант до творчості, але дати можливість розгорітися хоча б невеликій іскорці бажання щось творити, створювати – це ми повинні всім педагогічним колективом допомогти цьому.
Найбільше уваги розвитку технічної творчості приділяється на гуртках, які працюють і в кабінетах спеціальних дисциплін, і в майстернях. В майстернях металообробки працюють гуртки «Токар», «Фрезерувальник», «Слюсар», «Шліфувальник», де учні створюють нові пристрої, які дадуть можливість покращити якість продукції, яка виготовляється на металорізальних верстатах, обладнання, яке полегшить виконання домашніх і промислових робіт. До таких можна віднести: слюсарні лещата, які повністю були розроблені в нашому навчальному закладі та користуються великим попитом, пристрої для рубання дерева, ювелірний інструмент та багато іншого. В майстерні електромонтерів створюються саморобні пристрої для заряджання, світильники різного типу, був виготовлений апарат для зварювання дроту при монтажі електропроводок.
На гуртках будівельного профілю учні вивчають нові технології та вчаться сучасному декоруванню приміщень, підбирають матеріали, щоб створити нестандартні рішення укладання плиток, поклейки шпалер та інш., адже це їм буде дуже в нагоді в їх майбутній роботі.
В майстерні кухарів і кондитерів випікаються смачні пиріжки з різними начинками, створюються нові рецепти смаколиків, креативно прикрашаються торти.
Звичайно ж, своїми здобутками завжди хочеться похвалитися і поділитися. Тому кожного року професійно-технічні заклади приймають участь у фестивалі технічної творчості «Творча молодь Вінниччини», який відбувся 25 травня 2016 року на Європейській площі м.Вінниці, де учні та педагогічний колектив нашого закладу мали змогу продемонструвати вироби та інструменти, які були створені в гуртках технічної творчості. Серед них можна побачити і стіл, який був змонтований зі старого автомобільного двигуна (учні груп №4, 31, майстри виробничого навчання Шапошнік Володимир Валерійович, Пилипчук Олександр Петрович), і маленькі фігурки з металевих гайок і болтиків, і картини, вишиті з бісеру та стрічок (гурток «Паутинка», керівник Поліщук Тетяна Антонівна), і пристрої для заряджання, світильники (учні груп №№9 та 28 майстри Мельник Сергій Олександрович, Бабак Віктор Петрович). Столярі під керівництвом майстрів Міщенка Сергія Тимофійовича і Шальмагіна Руслана Васильовича представили вироби з дерева: табуреточки, стільчики, підставки, верстатники – саморобні лещата, замки різного типу, деталі до механізмів (учні груп №№5,8,14, майстри – Галущак Сергій Володимирович, Сусков Олександр Віталійович, Швець Сергій Петрович, Балецький Юрій Станіславович). Крім того проводилися майстер-класи: ювеліри демонстрували технологію обробки ювелірних прикрас (учень групи №25 Венгер Володимир та Смілковська Анастасія), оздоблювачі – нанесення рідких шпалер (майстер виробничого навчання Чегорський Сергій Анатолійович та викладач спецпредметів Вістяк Наталія Михайлівна), укладання плитки – учень групи №10 Миколюк Дмитро, кухарі- приготування страв на грилі та кондитерські вироби (учні групи №19 та майстри виробничого навчання Комар Наталія Володимирівна, Гриньова Олена Володимирівна, Бабчук Жанна Володимирівна, Краснюк Тетяна Яківна, Хлопюк Наталія Миколаївна і Попова Галина Василівна).
В загальному, фестиваль пройшов в дуже гарній, приємній атмосфері. Концертна програма, де приймали участь і учні групи №№11 та 19 була цікава та насичена. Ми мали змогу поцікавитися новинками в інших навчальних закладів, взяти для себе щось нове та креативне, тому після його завершення починаємо готуватися вже до наступного, щоб ще краще продемонструвати наші досягнення та здобутки.
Матеріал підготувала Пасарар Н.Г.